Uppsamlingskärl för 2 IBC – idealiskt för lagring och tappning av farliga ämnen.
Tillverkat i polyeten, motståndskraftigt mot korrosion och många kemikalier.
Flyttas tomt med gaffeltruck eller pallvagn.
Kan samla upp en mycket stor mängd vätska.
Finns i flera utföranden: med galler av plast, med galler av stål eller utan galler för placering under pallställ.
Kompatibel med pallställ och balk på 2700 mm.
Tillverkad i EU
Miljövänliga och/eller sociala fördelar
Denna förpackning är återvinningsbar till 100 %, vilket betyder att dess samtliga komponenter vid slutet av livslängden kommer att kunna återvinnas i distinkta produkter via specifika återvinningsprocesser. Denna produkt är återvinningsbar till 100 %, vilket betyder att dess samtliga komponenter, vid slutet av dess livslängd, kommer att kunna återvinnas i distinkta produkter via specifika återvinningsprocesser.
Detaljer
Produktinformation
Varunamn
Uppsamlingskärl för 2 IBC - 1330 L - Manutan Expert
Varumärke
Manutan Expert
Förpackning
styck
Teknisk specifikation
Erbjudande
Erbjudande
Återvinningsbar förpackning
Ja - 100%
Garanti
10 år
Produktens ursprung
Tillverkad i EU
Garanti
10 år
Färg
Gul
Återvinningsbar produkt
Ja - 100%
Material
Polyeten
Total höjd (mm)
575 mm
Total bredd (mm)
1300 mm
Retentionskapacitet (L)
1330 L
Material
Polyeten
Kapacitet (antal IBC)
2
Längd totalt (mm)
2680 mm
Dokumentation
Välj en produkt för att visa tillgänglig dokumentation
Våra recensioner är äkta och tillförlitliga. Klicka här om du vill veta mer om våra förfaranden för autentisering och kontroll.
Kvalitet till rätt pris.
Kvalitet i första hand. Produkter med 10 års garanti, för hållbarhet över tid och minimal miljöpåverkan*.
Alltid tillgänglig. Ett brett sortiment av utvalda produkter alltid finns tillgängliga med snabb leverans.
Rättvist och konkurrenskraftigt. Högkvalitativa produkter, främst tillverkade i Europa, för att spara pengar och agera med ansvar.